27.02.2024р.
Заслужений художник України, лауреат премії ім. Й.Бокшая та А.Ерделі Владислав Габда - яскрава творча особистість в мистецтві Закарпаття. Креативний аналітик, філософ і естет, митець у своєму художницькому освоєні життя шукає власні, незаескплуатовані інноваційні візуальні форми відтворення реалій світобудови. Палкий прихильник оригінальних малярських маніфестацій, він відмовляється від зображальної картинної оповідності, переходить від “живописання” конкретних предметів до образного віддзеркалення ідей і асоціативних образів. Авторська художня мова митця наближається до манімалізму, стає вкрай лаконічною. Скупими зображальними засобами, він домагається максимальної виразності.
Впевнено піднімаючись крутими мистецькими сходинками, В.Габда, щоразу знаходить нові інтригуючі несподівані джерела своїх творчих зацікавлень, дивує неочікуваними малярськими ідеями, непередбачуваними задумами. Він щоразу вміє розгледіти естетичну виразність, гідну відтворення мовою живопису, у, на перший погляд, непривабливих мотивах, стверджуючи художню самоцінність прозаїчно-буденних речей.
Сьогодні самодостатня творча особистість - Владислав Габда, як завжди, в коловороті мистецьких пошуків. Він залишається толерантним до художньо-стилістичного різнобарв’я творчого життя, полишаючи за плечима юнацький максималізм і категоричність суджень. Художник захоплюється і заспокоюється, сумнівається і самостверджується, вагається і переконується – знаходиться в невпинному процесі творення.
Щиро вітаємо митця з Днем народження, який він відзначає 27 лютого, зичимо доброго здоров’я, наснаги, нових творчих звершень.
27.02.2024 р.

Юрій Герц «In Memoriam»

27 лютого 2024 року виповнилося б 93 роки Юрію Дмитровичу Герцу (1931-2012).

Ім’я народного художника України, лауреата Національної премії імені Т.Г.Шевченка відоме на Закарпатті та далеко за його межами. У літопис образотворчої культури України Юрій Дмитрович Герц по праву ввійшов своєю народно-пісенною творчістю та образним тлумаченням життя та побуту мешканців карпатського краю. Позитивне ставлення до життя і мистецтва, вірність традиціям і новаторство, активна творча діяльність, багатство кольорової фрази засвідчує непересічність Герцової мистецької інтуїції в живописі.

Юрій Герц – наш сучасник. Його добре пам’ятають колеги, друзі, сусіди. Донедавна особисто Юрій Герц живописом промовляв про любов до рідного краю, його культури, традиції та фольклору. Дуже багато зроблено митцем. Цікавий самобутній оригінальний художник за життя отримав високі нагороди від народу та держави: звання, премії, шанування - заслужений та народний художник України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, лауреат обласної премії імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі в образотворчому мистецтві.

Юрій Дмитрович Герц своїм життям і творчістю довів, що він – художник світла. Його пристрасні веселкові полотна торкаються серця кожної людини. У 1994 році за серію творів «Барвиста Верховина» удостоєний Національної премії імені Тараса Шевченка. У 2003 році державне звання «Народний художник України» була присвоєна Юрію Дмитровичу Герцу. Спілкуючись із колегами зі Спілки письменників, Юрій Герц сказав: «Для мене живопис – це і музика, і філософія, і наука».

Ім’я Юрія Дмитровича Герца занесене у «Світову художню енциклопедію всіх часів і народів», яка була видана Інститутом європейських художників, Гейдельберг (Німеччина) у 2011 році, том 72.

Мистецтво Юрія Дмитровича Герца, народного художника України – це його невмируща сутність. Вона з нами завжди як Пам’ять, як Вічність.

27 лютого 2024 року                                                               Людмила Біксей

17.02.2024р.

Днями, у великому залі Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая відбувся концерт програму якого склали твори італійських композиторів А.Кореллі та Л.Боккеріні.

22.02.2024р.

Малярство нашого земляка, народного художника, академіка Національної академії України  Бориса Кузьми – сильне, впевнене, творчо спрямоване. Керуючись власною шкалою світоглядницьких уявлень, він вмотивовано-послідовно вибудовує свій картинний світ, світ знакових думок-образів, віддзеркалених і уявних.

Наразі в творчій робітні Б.Кузьми народжуються праці, що вияснюють життєві та духовні критерії митця.  Глибинні взаємини людини зі світом, сенс людської екзистенції, життєві явища і реалії постають у творах живописця у всій неоднозначності і багатогранності проявів – боротьбі і єдності, взаємодії і запереченні, гармонії і дисонансах.

Сучасне життя з його шаленими темпами і галопуючими ритмами знаходить свій знаково-образний відбиток у розлогій серії асоціативних авторських робіт.

Сьогодні митець в розквіті творчих сил святкує День свого народження і продовжує дивувати фахівців і численних поціновувачів образотворчості новими талановитими працями. Зичимо міцного здоров’я, творчого натхнення у дорозі до художнього самовдосконалення.

20.02.2024р.

Революція Гідності, подвиг Героїв Небесної Сотні назавжди ввійшли в літопис  боротьби за незалежність України, стали невід`ємною частиною вітчизняної Історії, Пам’яті, символами нездоланності нашого національного духу.

Ці незабутні події відтворені в книгах закарпатських письменників. Окремі з них із колекції філіалу Закарпатського обласного художнього музею ім. Й.Бокшая «Народний літературний музей Закарпаття» пропонуємо  Вашій увазі.

Учасники крайової «Просвіти» на передніх рубежах боротьби за Незалежність, починаючи з 20-х років минулого століття.

У виставкових приміщеннях Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая створено розширену експозицію, присвячену пам'яті Небесної Сотні. Тут представлені графічні аркуші ужгородської художниці Олесі Драшкаби, що відтворюють героїчні події Революції Гідності, портрети мужніх захисників ідеалів Майдану.