Музей працює: 10:00 - 18:00. Вихідний: понеділок.

<< Статті

65-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ ОЛЕКСАНДРА МАЛЕША

65-річний ювілей цього року відзначає член НСХУ з 2013 року Олександр Малеш, який став справжнім відкриттям для краян п’ять років тому на виставці, яка пройшла в залах Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая.

Малеш Олександр, художник, живописець, декоратор.

Народився 25 липня 1957 року в Ужгороді.

1981 – закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва. Того ж року вступив до Львівського поліграфічного інституту імені Федорова. Працював в театрі. Член Національної Спілки художників України з 2013 року.

        У своєму мистецтві Олександр Малеш обрав жанр ліричного камерного пейзажу та портрету. Лірика Олександра Малеша захоплює сонячними мотивами та настроями авторських полотен, створених вдома та за кордоном.


У творчому доробку художника переважають твори етюдного характеру, виконані на відкритому повітрі – на пленері, в один або два сеанси, потім допрацьовані в майстерні. Чудові морські пейзажі, багатство та щедрість землі Закарпаття, романтичні краєвиди Угорщини та Криму розкривають художника як майстра тонких нюансів вишуканого живописання.

Олександр Малеш – естет та колорист. Ним створена ціла галерея портретів закарпатських та українських лікарів, художників. Влучні живописні знахідки тлумачення характерів персоніфіковані митцем. Кожен портрет роботи О. Малеша – маленька коштовність у чудовій мушлі долі портретованого.  

  Людмила Біксей