Виставка Володимира Микити

    5 лютого, у художньому музеї ім.Й. Бокшая відкрилася ретроспективна виставка картин метра закарпатського живопису Володимира Микити. 1 лютого митцю виповнилося 85 років, тому у такий спосіб він вирішив відзначити ювілей із поціновувачами мистецтва. Роботи, яких понад 80, для експозиції у чотирьох залах підбирав сам.


     Закарпатський заслужений академічний народний хор подарував ювіляру, який сидів серед гостей, кілька композицій, серед яких і «Многії літа». Зал виконував її стоячи.


   Опісля ректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Андрій Чебикін, який спеціально потягом приїхав із Києва, назвав Володимира Микиту Маестро духу. «Бо без душі, віри, музи такі роботи не створиш», -переконує. І додає: «Академік Микита ще не досяг піку у малярстві. Він тільки до нього йде». Тут же вручив митцю оригінальну медаль, володарями якої є всього 10 митців в Україні, які своєю творчістю прославляють країну. Медаль навіть має назву «Гідному шани».

    Завершив урочисту частину сам митець, який зазначив, фіглюючи: «Коли людина має ювілей, то її, за традицією, хвалять. Так що все, шо туй наговорили про мене, то неправда». «Колись, я йшов із малярським приладдям із вівчарем у гори. Каждый раз, долаючи черговий узгірок, я все думав і радовався, що вже дійшли. Але попереду була ще важка дорога. Так і кожна людина має йти в житті до своєї вершини, - резюмує художник. – Я бы х так хотів ще побігати тими горами. І правду каже пан Чебикін, що я лем до свої вершини йду. Бо инак, нашто жити?! Красно дякуву усім, штосьте прийшли на мою виставку».


   До речі, весь час із митцем на урочистостях була родина – дві доньки Анна та Олена, внуки й правнуки. 


  Наостанок всі бажаючі змогли скуштувати вино, яке виготовив і презентував сам Володимир Микита. Тож за вас, Маестро!

Оксана Штефаньо


90 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АНТОНА КАШШАЯ

24 лютого 2011 року виповнилося 90 років з дня народження Антона Михайловича Кашшая, одного з визнаних класиків українського образотворчого мистецтва, видатного художника Закарпатського регіону. Блискуча, яскрава творчість мистця прославила його ім’я ще за його життя. Він зазнав

НЕПЕРЕДБАЧУВАНИЙ І ЕПАТАЖНИЙ „ЕЧІ”. ФЕРЕНЦ СЕМАН (1937-2004)

Непередбачуваний і епатажний, експресивний, парадоксальний і пристрасний – таким „увірвався” у мистецтво Закарпаття Ференц Семан – на ім`я Ечі, яке стало його творчим псевдонімом і котрим він сигнував усі свої мистецькі праці. Це трапилось на початку 1960-х років, коли вітчизняна образотворчість знаходилась в